Kategorie

BEZPEČNÝ NÁKUP

KNIŽNÍ SERIÁL ZDARMA

Kniha zdarma

Knižní seriál nejen o zelených potravinách zdarma

Více informací

Nejprodávanější

Den dětí zdravě a chutně

Přemýšlíte, jak nejlépe pohostit své ratolesti na den dětí, když v tom z kuchyně zavoní vzpomínka. Je vám sotva šest a maminka v pruhované zástěře jako by kouzlila. Omamná vůně přiláká všechny malé mlsouny a po slaďoučkých palačinkách se v mžiku zapráší.

Snad všechny děti milují palačinky. Pokud ale chcete být v jejich očích ta úplně nejlepší máma, dopřejte jim nutelu. Vyhněte se kupovaným výrobkům a připravte si vlastní zdravou variantu. Hotovo máte za pár minut. Děti si pochutnají a vaše svědomí zůstane čisté.

 

Ovesné palačinky s banánem a lucumou

1 oloupaný banán

1 šálek mléka

1šálek ovesných vloček

1 lžíce lucumy v prášku

1 lžíce medu

1 vejce

 

Návod na přípravu

Do misky nalijte mléko a v něm rozkvedlejte vejce. Přidejte špetku soli a ovesné vločky. Rozmačkejte banán a spolu s lucumou přidejte do směsi. V případě potřeby nařeďte trochou mléka. Směs rozmixujte, aby vzniklo hladké těsto. Pečte na pánvi lehce potřené kokosovým olejem. Palačinky dělejte spíše menších rozměrů, aby se daly lépe otáčet.

 

Nutela z avokáda

1 zralé avokádo

20g neslazeného kakaa

1/2 čajové lžičky vanilkového extraktu

30g medu

 

Návod na přípravu

Dužinu z avokáda spolu s ostatními ingrediencemi rozmixujte do hladného krému. Palačinky potírejte nutelou z avokáda, které je bohatým zdrojem vitaminů, minerálních látek a kvalitních tuků.

 

Autor: GreenFit.cz

Den dětí zdravě a chutně