Kategorie

BEZPEČNÝ NÁKUP

KNIŽNÍ SERIÁL ZDARMA

Kniha zdarma

Knižní seriál nejen o zelených potravinách zdarma

Více informací

Nejprodávanější

Zelné placky s omáčkou z goji berries

Pravidelně přidáváte sušené plody kustovnice čínské do ranních cereálií. Množství vitamínů a minerálů vašemu tělu prospívá, ale jíst pořád to stejné může být brzy nuda. Už jste přemýšleli, jak goji berries zařadit do ostatních jídel během dne? Inspirujte se naším receptem a připravte si lahodnou večeři. Omáčku s goji berries si zamilujete jako dip k nejrůznějším plackám nebo jako zálivku na salát.

Omáčka z goji berries

3 lžíce olivového oleje

1,5 lžíce goji berries

0,5 lžíce citronové šťávy

3 lžíce zakysané smetany

pepř a sůl

Návod na přípravu

Olivový olej s goji berries a citronovou šťávou rozmixujte dohladka. Přidejte zakysanou smetanu a vše dobře promíchejte. Dochuťte solí a pepřem.

Zelné placky s omáčkou z Goji Berries

0,5 kg brambor

60 g kysaného zelí

60 g nakrájeného hlávkového zelí

1 vejce

25 g ovesných vloček

2 stroužky česneku

pepř a sůl

Návod na přípravu

Oloupané brambory nastrouhejte. Kysané zelí pokrájejte na menší kousky. Vymačkejte přebytečnou vodu a smíchejte s bramborami a nakrájeným hlávkovým zelím. Přidejte vejce, utřený česnek, dochuťte solí a pepřem. Na závěr přidejte jemně pomleté ovesné vločky. Vytvarované placky umístěte na plech opatřený pečícím papírem. Zlehka potřete olivovým olejem a pečte přibližně 30 minut při teplotě 180°C. Nezapomeňte placky v polovině času pečení obrátit. Hotové placky podávejte s omáčkou z goji berries.

 

Autor: GreenFit.cz

Zelné placky s omáčkou z goji berries