Sleva! Manuka honey Watson 100+ Zobrazit větší
Ověřeno profesionály

Manukový med Watson 100+

Nové

Manukový med je 100% čistý, certifikovaný med ověřený testováním v akreditovaných vědeckých laboratořích. Watson & Son je členem New Zealand Manuka Honey Exporters Collective, která dohlíží na dodržování zpracovatelského standardu, což zaručuje, že kupujete originální manukový med

Více informací

58 ks skladem

Dnes objednáte, zítra odešleme.

Zakoupením tohoto produktu získáte 46 bonusových bodů. 46 5 Kč.


Doprava ZDARMA
Ano. Jedině u nás věrní zákazníci získají dopravu trvale zdarma.
Více informací zde >>
Zavřít U nás máte prodlouženou lhůtu na vrácení zboží celých 70 dní místo běžných 14. To je 5x déle! V této době můžete neporušené zboží bez udání důvodu kdykoli vrátit. A my Vám vrátíme peníze. Bez řečí!
Zavřít U nás si zboží můžete nechal uložit na poště, nechat si ho rychle doručit kurýrem až domů či využít jedno z 300 odběrných míst po celé ČR a SR. A aby toho nebylo málo, za nákup od 1200 Kč za Vám poštovné platíme my!
Zavřít Naše zákaznické oddělení je Vám kdykoli k dispozici. Ve dne v noci. Můžete e-mailovat, psát SMS, využít chat (vpravo dole) či volat. Poradíme, zařídíme, objednáme. Vše k Vaší spokojenosti.
 • Prodloužená lhůta na vrácení + garance
 • Doprava zdarma od 1200 Kč
 • Kdykoli Vám poradíme. Se vším a rádi!

462 Kč

-10%

513 Kč

168 Kč za 100g

Proč u nás rádi nakupujete
 • Vysoce kvalitní produtky
 • 100% spokojenost zákazníků
 • Věrnostní program
 • 300 odběrných míst
 • Odborné konzultace

Zakoupením tohoto produktu získáte 46 bonusových bodů. 46 5 Kč.


Parametry

Kvalita Určování kvalityTOP kvalita (10 z 10)
ZnačkaWatson & Son
Hmotnost / objem250g
Balení vydrží cca2 - 3 měsíce
FormaTekutý med
Pěstování / původNový Zéland
Cena za 100g236 Kč

Více informací

PŮVOD
Manukový med vzniká na Novém Zélandu neboť pouze tam roste rostlinka "balbín", z které následně včelky tvoří med. 
TIP
Smíchejte manukový med s citrónem a avokádem a vznikne Vám čistě přírodní pleťová maska.
ZDROJ
 • antioxidanty
 • vitamin C
POUŽITÍ
 • kosmetika
 • do čaje
 • do vaření
BENEFITY
 • detoxikace
 • antibakteriální účinky
 • imunita
RECEPTY
Vyzkoušejte naše zdravé recepty s manukovým medem
Recepty z acai berry
vahavahaenergiemozekstrevavaha

REFERENCE MANUKOVÉHO MEDU

Dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních nesmíme doplňkům stravy připisovat jakákoli zdravotní tvrzení. Manukový med nemá dle legislativy schválené lékařské účinky. Není náhradou pestré stravy. Následující odstavec nevypráví o účincích a ani text nevychází z režie provozovatele stránek. Jde pouze o výsledky dotazníku obyvatel ČR - konzumentů manukového medu. Názory jsou pouze subjektivní a nemusí se ztotožňovat s názory ostatních lidí.
NA CO NEJČASTĚJI POUŽÍVÁTE MANUKOVÝ MED
 • Preventivě
 • Během léčby angíny, bolesti v krku, nachlazení, zánětu středního ucha apod.
 • Když mám nějaké bakterie
 • Při žaludečních vředech
 • Když mám rány, nežidy, diabetické vředy či menší popáleniny

CERTIFIKACE MANUKOVÉHO MEDU

Manukový med Watson & Son je nejprve přísně testován, aby mohl být následně ověřen v akreditovaných vědeckých laboratořích, které jsou mezinárodně uznávané. V rámci procesu testování každé šarže musí projít řadou dodatečných kontrol s cílem zajistit maximální kvalitu a pravost označení výrobku. Jako člen New Zealand Manuka Honey Exporters Collective (NZMHEC) provádí označení NPA (od 5+ do 25 +) nebo označení MGO (100 až 1600). Tyto dva standardy byly NZMHEC přijaty s cílem zaručit spotřebiteli jistotu, že kupuje originální manukový med s reálnými antibakteriálními a protizánětlivými účinky dosažitelnými po celou dobu použitelnosti výrobku.

KONZUMACE + DÁVKOVÁNÍ MANUKOVÉHO MEDU

Dávkování mladého ječmene
Úrovně aktivity a jejich doporučené dávkování: Užívejte jednu čajovou lžičku manukového medu 3x denně. Med můžete rozetřít na toast, popíjet ve směsi s čajem či citrónem nebo si jej můžete dopřát samotný přímo z dózy. Při vysokých teplotách med ztrácí své účinné látky, nikdy jej tedy nezalévejte vroucí nebo horkou vodou . V rámci prevence lze užívat jednu čajovou lžičku manukového medu 1x denně. Manukový med může být použit perorálně nebo lokálně.

Úrovně aktivity:

 • 0 neprokazatelná
 • 5+ stolní-nízká (nedoporučuje se pro léčebné použití)
 • 10+/100mgo udržovací-střední (doporučeno pro zvýšení vitality a imunity)
 • 15-20+/400mgo užitečná-vysoká (doporučeno pro léčebné použití)
 • 25+ specifická- velmi vysoká (pro specifické terapeutické použití)

VÝROBA MANUKOVÉHO MEDU

Novozélandští včelaři strategicky umísťují své úly do blízkosti manukových hájů. Základem manukového medu je nektar sbíraný včelami, které jej sají z květů novozélandského keře nazvaného Manuka. Uvnitř žaludku včel je nektar mísen s proteiny a enzymy tak, aby byl následně přeměněn v med. Po naplnění plástve přichází na řadu sběr tohoto jedinečného medu. S ohledem na zdravotnické využití manukového medu jsou všechny fáze jeho zpracování řízeny přísnými pravidly. Za účelem odstranění případných nečistot prochází med systémem filtrování. Dalším podstatným krokem zpracovaní manukového medu je laboratorní testování kvality, které zahrnuje především kontrolu antimikrobiální aktivity a úroveň HMF. Část produkce putuje přímo k zákazníkům, část je určena pro další zpracování farmaceutickými společnostmi.

ZPRACOVÁNÍ MANUKOVÉHO MEDU

Manukový med se od klasického včelího medu liší svými přesně definovanými vlastnostmi, způsobem sběru a zpracování. Jeho účinky se zjišťují laboratorně a bývá označen číslem, které je uvedeno na obalu. Obecně, čím vyšší číslo, tím vyšší má antibakteriální účinek.

Med se skládá hlavně ze sacharidů, fruktózy a glukózy, ale také obsahuje malé množství bílkovin, enzymů, železa, zinku, aminokyselin, minerálů, stopových prvků a vitamínů. Celková aktivita též nazývána jako total active (TA) je založena na peroxidové aktivitě.

Manukové medy jsou kromě peroxidové aktivity ceněny především pro svou jedinečnou neperoxidovou aktivitu. Tato aktivita je stabilní a neztrácí svou účinnost v důsledku ředění, vystavení světlu či teplu. Přidaná hodnota manukového medu se označuje zkratkou NPA (non-peroxid active).

Důležitou složkou aktivního manukového medu je methylglyoxal, měří se laboratorně a je označován pod zkratkou MGO. Methylglyoxal je jedním z hlavních aktivních složek, které poskytuje manukový med v neperoxidové aktivitě.

NUTRIČNÍ HODNOTY MANUKOVÉHO MEDU

Mějte na paměti, že ne všechny manukové medy mají lékařské úrovně aktivity. Určení skutečné biologické nebo léčivé úrovně aktivity medu je náročné. Výrobci používají širokou škálu laboratorních testů a vědeckých studií, které mají hodnotit jejich med. Níže jsou označení nebo názvy s nimiž se můžete setkat u prodávaných manukových medů:

  • 2NPA ( Neperoxidová aktivita )
  • MGO ( měří množství MgO, methylglyoxalu, antibakteriální složku Manuka medu )
  • UMF ® (unique manuka faktor)
  • MGS ( Molan Gold Standard )
  • AAH ( antibakteriální , antioxidační med )
  • TA (Celková aktivita )
  • Každé prominentní číslo mezi 1 až 1600, s nebo bez symbolu +
  • Název Active nebo Bio

NPA (non-peroxid active, 5+ až 25+) Neperoxidová antibakteriální a protizánětlivá aktivita je měřena celou řadou biologických a chemických metod ve schválených laboratořích na Novém Zélandu. Testování zahrnuje difůzní test, jako přímé měření aktivity a testování methylglyoxalu.

MGO (methylglyoxal, 100-1600) Označení MGO uvádí množství látky MgO(methylglyoxal) v mg/kg, která je jednou z nejvýznamnějších v neperoxidové antibakteriální a protizánětlivé aktivitě.

UMF (unique manuka faktor, 5+ až 25+) Označení UMF je registrovaná ochranná známka asociace AMHA. Asociace používá stejných testů na neperoxidovou aktivitu. UMF označení má tedy stejnou aktivitu jako označení NPA.

MGS (Molan Gold Standard) Molan Zlatý standard je registrovaná ochranná známka společnosti University of Waikato. Podobné jako označení UMF.

AAH (Antibacterial, Antioxidant Honey) Antibakteriální, antioxidační med. Označení levnějších medů, bez ověřených testů a certifikátů, není zaručena tato aktivita typická pro manukový med.

TA (total active, číslo+) Označení TA je popisováno jako celková aktivita Manukového medu. Je měřena pomocí peroxidové aktivity. Aktivita peroxidu vodíku je velmi nestabilní a pravděpodobně bude snížena různými vlivy, než se dostane na Váš stůl. Číselná hodnota bývá stejná jako u označení NPA, ale nezaručí Vám přidanou antibakteriální aktivitu Manukového medu.

Manukový med s číslem nebo bez (např. Active Manuka Honey, Bio Manuka atd.) Neexistuje žádná regulační kontrola na jméno „Manuka“, spotřebitelé pořizují produkty, které nemají vlastnosti skutečné Manuky.

 • Recenze
 • RECENZE

  Ověřeno zákazníky

  Nininka

  100%
  rychlá komunikace
  rychlý obchod
  Doporučuji
  dodací lhůta
  přehlednost obchodu
  kvalita komunikace
  Skvělý obchod doporučuji všem. Maximální spokojenost.
  Ověřeno zákazníky

  Petra

  100%
  vynikající komunikace
  přehlednost stránek
  věrnostní benefity
  ceny zboží
  poradí v oblasti zelených potravin, včetně výběru a dávkování
  žádné jsem dosud nenalezla
  Doporučuji
  dodací lhůta
  přehlednost obchodu
  důvěra k profesionálům v oblasti zelených potravinách, bez natažených cen
  Ověřeno zákazníky

  Api

  100%
  Přehledné informace o zboží
  Rychlé potvrzení
  Rychlá dodávka-v krátkém termínu
  Doporučuji
  dodací lhůta
  přehlednost obchodu
  kvalita komunikace
  Doporučuji obchod i ostatním. Byla jsem spokojená jak rychlosti dodání zboží, tak i o přehledu produktů, které obchod nabízí.
  Ověřeno zákazníky

  Dagmar Malá

  100%
  Rychlé jednání
  Skvěle produkty
  Příjemná komunikace
  Doporučuji
  dodací lhůta
  přehlednost obchodu
  kvalita komunikace
  Tento obchod využívám pravidelně a vždy jsem byla spokojena. Zboží je kvalitni, dostávám různé dárky jako pozornost (například jsem již dostala šejkr či keramickou dózu). A nyní mě mile překvapil knižní seriál, který Greenfit rozesílá. Díky tomu jsem zjistila mnoho nových informací. Vřele doporučuji.
  více recenzí >>

  další produkty ve stejné kategorii: